fbpx

NABÓR: Czyste Powietrze PLUS

Od 15 lipca 2022 roku, ruszyła kolejna edycja programu Czyste Powietrze , tym razem pod nazwą Czyste Powietrze Plus . W porównaniu z poprzednią edycją, nawet 50% środków będzie można otrzymać przed rozpoczęciem remontu.

Czyste Powietrze Plus od 2023 roku

Według najnowszych informacji od wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Pawła Mirowskiego, wysokość dotacji w ramach programu Czyste Powietrze PLUS ma wzrosnąć od stycznia 2023 roku aż o 20 000 zł.

Do końca 2022 roku, maksymalna kwota dotacji jaką można otrzymać w ramach dotacji Czyste Powietrze PLUS to 80 000 złotych.

Do tej pory zostało złożonych ponad 500 000 wniosków.

Nową odsłonę programu Czyste Powietrze traktujemy pilotażowo. Zakładany budżet określiliśmy na 1,8 mld zł. Jeśli jednak program się sprawdzi, będzie się cieszył popularnością, to budżet zostanie zwiększony – zapowiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Czyste Powietrze Plus – co nowego?

  • W ramach programu Czyste Powietrze Plus została zwiększona o 10 000 zł maksymalna kwoty dotacji na kompleksowe prace termomodenizacyjne budynku oraz wymianę pieca w przypadku osób o niskich dochodach. Dofinansowanie wzrasta z kwoty 69 000 zł do 79 000 zł.
  • Wprowadzono możliwość otrzymania pieniędzy przed rozpoczęciem remontu nawet w wysokości do 50% kosztów całej inwestycji. 

Wnioski do dofinansowanie z programu Czyste Powietrze Plus w sierpniu i wrześniu można nadal składać z zaświadczeniem o dochodzie za rok 2020, gdyż zaświadczenie jest ważne 3 miesiące od daty jego wydania. 

Czyste Powietrze Plus – dla kogo?

Z dotacji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które wcześniej nie brały udziału w naborze w ramach tego programu. Warunkiem skorzystania z nowej edycji Czyste Powietrze Plus są progi dochodowe.

O dotację mogą ubiegać się właściciele domów, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi:
  • do 1564 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
  • do 900 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Złóż wniosek z pomocą WK Consulting

Firma WK Consulting zajmuje się pozyskiwaniem środków w ramach programu Czyste Powietrze Plus.

Zapraszamy na darmową konsultację, podczas której zostaną wyjaśnione wszelkie szczegóły związane z naborem. Na spotkanie można się umówić poprzez kontakt telefoniczny: 535 296 701 lub mailowy wkbiurobilgoraj@gmail.com.