fbpx

Dotacje dla młodych rolników

Od 31 marca do 29 maja 2022 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi już ósmy nabór wniosków o dotacje dla młodych rolników.

Dotacje dla młodych rolników – jaka kwota?

Młody rolnik może ubiega się o środki w wysokości w sumie 150 tys. zł, które zostaną mu wypłacone w dwóch ratach. Pierwsza w wysokości 120 tys. zł, otrzymuje po spełnieniu warunków udzielenia pomocy, oraz, druga w wysokości 30 tys. zł – ta wpływa na jego konto po wykonaniu biznesplanu. Minimum 70% wszystkich otrzymanych funduszy rolnik musi zainwestować w środki trwałe, czyli między innymi prace budowlane, zakup gruntów, maszyn lub stada podstawowego zwierząt.

Dotacje dla młodych rolników – wymagania

Dotację dla młodych rolników mogą otrzymać osoby, które mają nie więcej niż 40 lat. Dodatkowo muszą one posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub wykazać chęć do ich uzyskania. W przypadku ich nieposiadania rolnicy muszą je uzupełnić w okresie do 3 lat od daty otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji.

Dotację dla młodych rolników mogą otrzymać osoby, które mają nie więcej niż 40 lat. Dodatkowo muszą one posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub wykazać chęć do ich uzyskania. W przypadku ich nieposiadania rolnicy muszą je uzupełnić w okresie do 3 lat od daty otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji.Osoba ubiegająca się o przyznanie środków musi dodatkowo posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha, które weszło w jej posiadanie nie wcześniej niż 2 lata (24 miesiące) przed datą złożenia wniosku.

Złóż wniosek z pomocą WK Consulting

Firma WK Consulting zajmuje się pozyskiwaniem dotacji młody rolnik. Jest to świetna propozycja dla każdej osoby, która planuje prowadzić własne gospodarstwo, lub je rozwijać.

Nabór w ramach Dotacjo dla młodych rolników pochodzi z tego samego Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnego na lata 2023-2027 co Rozwój Małych Gospodarstw.

Zapraszamy na darmową konsultację, podczas której zostaną wyjaśnione wszelkie szczegóły związane z naborem. Na spotkanie można się umówić poprzez kontakt telefoniczny: 535 296 701 lub mailowy wkbiurobilgoraj@gmail.com.

Dotacje dla młodych rolników