fbpx

NABÓR: Dotacje dla młodych rolników

Od 31 marca do 29 maja 2022 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi już ósmy nabór wniosków o dotacje dla młodych rolników.

Dotacje dla młodych rolników – jaka kwota?

Młody rolnik może ubiega się o środki w wysokości w sumie 150 tys. zł, które zostaną mu wypłacone w dwóch ratach. Pierwsza w wysokości 120 tys. zł, otrzymuje po spełnieniu warunków udzielenia pomocy, oraz, druga w wysokości 30 tys. zł – ta wpływa na jego konto po wykonaniu biznesplanu. Minimum 70% wszystkich otrzymanych funduszy rolnik musi zainwestować w środki trwałe, czyli między innymi prace budowlane, zakup gruntów, maszyn lub stada podstawowego zwierząt.

Dotacje dla młodych rolników – wymagania

Dotację dla młodych rolników mogą otrzymać osoby, które mają nie więcej niż 40 lat. Dodatkowo muszą one posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub wykazać chęć do ich uzyskania. W przypadku ich nieposiadania rolnicy muszą je uzupełnić w okresie do 3 lat od daty otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji.

Dotację dla młodych rolników mogą otrzymać osoby, które mają nie więcej niż 40 lat. Dodatkowo muszą one posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub wykazać chęć do ich uzyskania. W przypadku ich nieposiadania rolnicy muszą je uzupełnić w okresie do 3 lat od daty otrzymania pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji.Osoba ubiegająca się o przyznanie środków musi dodatkowo posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha, które weszło w jej posiadanie nie wcześniej niż 2 lata (24 miesiące) przed datą złożenia wniosku.

Złóż wniosek z pomocą WK Consulting

Firma WK Consulting zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla młodych rolników. Jest to świetna propozycja dla każdej osoby, która planuje prowadzić własne gospodarstwo, lub je rozwijać. Zapraszamy na darmową konsultację, podczas której zostaną wyjaśnione wszelkie szczegóły związane z naborem. Na spotkanie można się umówić poprzez kontakt telefoniczny: 535 296 701 lub mailowy wkbiurobilgoraj@gmail.com.

Dotacje dla młodych rolników

Umów się na DARMOWĄ KONSULTACJĘ!

Skontaktuj się z nami i dowiedz o możliwości uzyskania środków finansowych między innymi na otwarcie działalności gospodarczej lub jej funkcjonowanie!