fbpx

Dopłaty do zboża

W celu wsparcia rolników znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej wojną na Ukrainie szczególnie w województwach do niej przyległych rozpocznie się nabór wniosków o dopłaty do zbóż.

Dopłaty do zboża – ile będą wynosić?

Zgodnie z informacjami podanymi przez szefa resortu rolnictwa, wysokość dopłaty do zboża będzie zależna od odległości danego województwa od portów. To właśnie ten czynnik wpływa na wysokość ceny w danym regionie.

Dopłaty do zboża (OD SPRZEDAŻY) dla rolników z danego województwa wynoszą:

  • podkarpackie i lubelskie – 250 zł/tona,
  • małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie – 200zł/tona,
  • pozostałe województwa – 150 zł/tona,

Dopłaty do zboża (DO HEKTARA) dla rolników z danego województwa wynoszą:

  • lubelskie, podkarpackie – 825 zł/ha pszenicy, 1050 zł/ha kukurydzy,
  • małopolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie – 660 zł/ha pszenicy, 840 zł/ha kukurydzy,
  • pozostałe województwa: 495 zł/ha pszenicy, 630 zł/ha kukurydzy,

Dopłaty do zboża – jakie dokumenty?

Aby złożyć wniosek należy poza nim dołączyć dowód sprzedaży zboża w postaci faktury wystawionej między15 grudnia 2022 r. a 31 maja 2023 r.

Dopłaty do zboża – złóż z pomocą WK Consulting!

Dopłaty do zboża ruszają niebawem. Wnioski z pomocą WK Consulting będzie można złożyć zaraz po oficjalnym podaniu terminu naboru. Do tego czasu zachęcamy do skompletowania niezbędnych faktur.

Następnie zapraszamy na darmową konsultację, podczas której zostaną wyjaśnione wszelkie szczegóły związane z naborem. Na spotkanie można się umówić poprzez kontakt telefoniczny: 535 296 701 lub mailowy wkbiurobilgoraj@gmail.com. Uzyskaj z nami dotacje unijne Biłgoraj!

Dopłaty do zboża
Umów się na DARMOWĄ KONSULTACJĘ!

Skontaktuj się z nami i dowiedz o możliwości uzyskania środków finansowych między innymi na otwarcie działalności gospodarczej lub jej funkcjonowanie!