fbpx

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj jest zdecydowanie prostsze, niż komukolwiek może się wydawać. Można to zrobić nawet przez Internet, jednak wykonanie tego poważnego kroku w swoim życiu nierozważnie może pozbawić nas wielu korzyści.

Istnieje mnogość dotacji wspierających przyszłych przedsiębiorców i umożliwiające im dużo korzystniejsze założenie działalności gospodarczej Biłgoraj. Na ten cel mogą otrzymać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji.

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj – LGD, czy PUP?

Na otrzymanie dotacji na założenie działalności gospodarczej Biłgoraj pozwala wiele instytucji. Najpopularniejszymi z nich jest niewątpliwie PUP Biłgoraj (czyli Powiatowy Urząd Pracy), oraz Lokalna Grupa Działania Biłgoraj, czyli popularny LGD Biłgoraj. W ramach naborów można uzyskać:

  • Lokalna Grupa Działania – ok. 80 000 zł
  • Powiatowy Urząd Pracy – ok. 21 000 zł

Już sama wysokość kwoty dotacji sugeruje, która opcja jest bardziej korzystna. Należy również pamiętać, że oba nabory różnią się od siebie innymi czynnikami niż tylko kwotą. Jednym z nich jest obowiązkowy, minimalny czas prowadzenia firmy. W przypadku dotacji z PUP wynosi on minimum 1 rok a w przypadku LGD – 2 lata. Niewątpliwą zaletą dotacji z LGD w porównaniu do PUP jest możliwość bycia osobą zatrudnioną (w ramach umowy o pracę), gdzie chcąc składać dotację do Urzędu Pracy, obowiązkowe jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej.

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj – pierwsza firma


Należy pamiętać, że środki należą się jedynie na pierwsze założenie działalności gospodarczej. Oznacza to, że osoba, która w przeszłości prowadziła firmę, nie może ich uzyskać. Nie ma znaczenia, czy trwało to krótko, czy długo – liczy się sam fakt. Oznacza to, że osoby, które założyły działalność gospodarczą i zaledwie po kilku dniach dowiedziały się o możliwości otrzymania dotacji, nie mogą już jej uzyskać.

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj – jaka firma?

Rozsądne założenie działalności gospodarczej Biłgoraj gwarantuje kontakt z odpowiednimi firmami i instytucjami wraz z zasięgnięciem wiedzy od fachowców. W WK Consulting Biłgoraj można zadać wszystkie nurtujące pytania oraz uzyskać rzetelne informacje w ramach darmowej konsultacji w siedzibie firmy, bądź online.

Skontaktuj się i zdobądź informacje o aktualnych dotacjach unijnych Biłgoraj dla przyszłych oraz już istniejących firm!

Założenie działalności gospodarczej Biłgoraj